Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Cakuli - Cka Do T'iu Themi Nenave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

(Top Fest 5)

Vdes per dy gota nes
si nje ndertese e rende me ra krese
kete mengjes,per vdekje qelloi
fjala e fundit si e plumbit,nga buzet shpetoi.
e vend i vogel eshte ky,
cdo kalimtare do te na ndal..ndaaaaal te pyes per ne te dy.

cka do t'iu themi nena...ve
cka do t'iu themi shok...eve
cka do t'iu themi,shembull do te jemi per taaa...
si shemben dashurite e medha.

mal i pyetjeve
si biciklete e vjeter,rrezohet para kembeve
u nise ngadale duket se gjeja me e veshtire
eshte te thuash me fal,

pasqyre e madhe prane nesh
sa i shemtuar me dukesh , ti...
per nje moment,DASHURI.......

cka do t'iu themi nena...ve,
cka do t'iu themi shok...eve
si do t'iu themi qe shpoi kah qielli
dhe raaa... (nje pallat nga rëra)

cka do t'iu themi nena...ve
cka do t'iu themi shok...eve
cka do t'iu themi,force a do te kemi ne
cka do t'iu themi,zemer a kemi per ta
fjale magjike s'kaaaa...
sot shemben dashurite e medhaaaa....
sot shemben dashurite e medhaaaa....
sot shemben dashurite e meeedhaaaa....


Ky tekst u dërgua nga  arianaHana Cakuli
Publikimi: 20/03/2008
Festivali: Top Fest 5
Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Hana Cakuli - Cka Do T'iu Themi Nenave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cka Do T'iu Themi Nenave".
3. Video është e këngës "Cka Do T'iu Themi Nenave", por nuk këndohet nga Hana Cakuli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Cakuli:


Komente 0