TEKSTESHQIP

Mira Konci & Redon Makashi
Muzika
Lyrics

Edhe yjet perenduan
Ne hapesire larg u treten
Nuk jam vetem
Jam me ty

Pak me shume nga dita ime
Dhe gjithshka nga nata ime
Mi rrembeve
Jam me ty

Jam me TY
E vec ti me ke
Dhe athere kur ndjehem keq
Emocione e ndjenja
Me tinguj I percjell
Dhe bota e madhe
Mbi pianon time zbret

Ku kalonte femijeria
Ku trokiste dashuria
Peshperite jam me ty
dikur loti rrokullisej
E kur shpirti im braktisej
peshperita
Jam me Ty

Vec me ty
Ne tjeter jete
Nuk Frikem
Se mos Vdes

Emocione dhe ndjenjat
Me tinguj I percjell
Dhe bota e madhe
Mbi pianon time zbret

Nje njeri qe lemoshen pret
Dashurine ja fale ti
Nje femije qe paqen pret
Ti ja jep ne pafundesi