Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Murat Nazifi - Kush Je Ti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3"Kush Je Ti" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Murat Nazifi.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Murat Nazifi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rameka - Kush Je Ti

Kobra:
E mer foton e pshtyn se ke fuqin as menqurin phyyy
ta hupin krimtarin e mushesh e thu vertetsin
a un jom ktu kom mu kan deri nditen qe ka mengjes
aun jam kunder interes prej kerkuj nuk pres
piramida e ndertume me mun temin plot tfitume
plot duele pa kele mesele ju kallxoj kush kuptoj e nxune
e rrune perqef temin e krume
po dora ska tpagume gishtin e ngre e rrxume met kufom

Ka sa po shkon plumi mishi truni erdh funi aaaaaaaaaa
rep simbol madefuckin fol hajt guxo narkivol un tshti
kisha lujt koqe me rap edhe nkoft se osht repi ushtri
birma ta shky cilin dush ta shty me mush krejt gojen gjako
ne sundojm nket qim nene ti duhesh ta dish plako
sadik gjoka a.k.a kobra
dridhet kodra kur vi se un jam qaj qe mnjeh krejt bota man

Refreni 4x:
Thu sjam kush! kush je ti? As ske me ken kurkush perveti/
As ske me ken kurkush perveti/ Vec urrejtje ke ti/

RaMeKa:
Thu sjam kush! kush je ti? As ske me ken kurkush perveti.
vech se jam ma i drejti/ shoh urrejtje qe ke ti/
jam gjall/ ringjall/jam shpall vet mreti/
maje mend kur tham/ ky ramek snryshon/ nuk baft toka deti/
Rameka Ramekaj i hatashem/
tvjen keq qe sjam ma i flakshem/ ma i shkathshem/ i pa kapshem/
i bjen hashe se tmyt e verteta/
nuk t'ringjall rrena shok ket ta thot rameka/

landi komondanti i vechanti vlere diamanti/
interesant nuk ban por osht kor fol chohe nkam ti/
mos tvet se nuk tveta/ mir mgjen kur mir tgjeta/
digjet fleta/ prej flalve tverteta/ qe shkrun rameka/
nuk jam si don/ por jam si jam/ si du kupton?/
nese du e baj nese zdu- zdu! ska njeri qe mnryshon
se mdalon njeri/ nuk ka kufi/ per ket kampion e di/
qeveri nveti.parti nveti edhe tjert vec kan zili/

Refreni 4x:
Thu sjam kush! kush je ti? As ske me ken kurkush perveti/
As ske me ken kurkush perveti/ Vec urrejtje ke ti/

Ester Hoxha - Kush Je Ti

Ne dritare perball meje
Cdo mengjes shikoj
Sa her hapet
Sa her mbyllet
Veten e harroj kafen me te e pi
ne disstanc me te e shijojjjj
Por nuk me sheh ai
Fare nuk e di se ekzistoj

REF
Emrin jo nuk ia di
kush je ti o njeri
Ekziston ne jeten time
Si kaprico e cdo stine
kush je ti o njeri

Nuk jam bjonde
Si Nikita
Dhe nuk di te vras
Delikate jam me Loliten
thon se ngjas
Por ne shenjester un
Gjate do te kem se me cmend
Kur nuk te shoh nje dit jeten time ti e merr peng

REF
Emrin jo nuk ia di
kush je ti o njeri
Ekziston ne jeten time
Si kaprico e cdo stine
kush je ti o njeri

Sot dritarja rri e mbyllur dhe
njeri se hap
Ka ndryshuar jeta ime me nuk eshte e bardh
Do te t'kerkoj pa fund
Ne tok apo ne qiell
Prap te gjej
dhe do te t'them nje fal
Fare shkurt:UN TE NDIEJ

Emrin jo nuk ia di
kush je ti o njeri
Ekziston ne jeten time
Si kaprico e cdo stine
kush je ti o njeri
Kush je ti o njeriiiiiiiiiiii

Ardiana Kabashi - Kush Je Ti

Erdha nuse në këtë shtëpi s'kam menduar shumë në atë verë
Fillun ethet e jetës sime do të ketë diell a do të jetë terr?
Terri i zi mbi mu ka ra djalin vetë unë s'e kam pa
Ooo mbanët duse moj me duvak kurrë për jetë s'do të jem rahat
Kush je ti tash që po t'shohë? A je ai që moti të njoh?
t'mos na hyn më kush në mes nuk ka valle as s'ka def.

Eja djalë pranë meje prore të vazhdojmë jetën dorë për dorë
N'qafë më paqin baba e nana për mu shëndrit dielli e hëna
Kon e deshta sot më erdh kësaj i thonë jetë kjo është pranverë
Ooo ndale dasmen t'mos nihet zani ndale këngën e tupanin.
Kush je ti tash që po t'shohë? A je ai që moti të njoh?
Oooo t'mos na hyn më kush në mes nuk ka valle as s'ka def.

Kush je ti tash që po t'shohë? A je ai që moti të njoh?
t'mos na hyn më kush në mes nuk ka valle as s'ka def.
Kush je ti tash që po t'shohë? A je ai që moti të njoh?
t'mos na hyn më kush në mes nuk ka valle as s'ka def.Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017