Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta Boka - Ti Me Ke Mua (Feat. Erik Lloshi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  101

Koken e mbeshtes ne diell,
Sa here ti me mban lart ne qiell,
Ndonjehere me sjell stuhi,
Por une te dua dhe me shi!

Ne zemren time vetem ti,
Ne zemren tende vetem une thesar,
Nga dashuria dhe gabon,
Nga dashuria thua dhe me fal,me fal!

Ti me ke mua, ti me ke mua,
Sa here te qash do jem aty,
E te puth duart, ooo muaa,
Ti me ke muaa!

Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,se ty te dua!
Oooo, Sa here te qash do jem aty,
Ti me ke muaa!
Oooo, Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,Se ty te dua!

S'mund t'i thote asnje poet ,
Ato qe ndjej per ty vertete,
Zemer ndonjehere kam ftohte,
Por nuk ka diell pa nje lot!

Ne zemren time vetem ti,
Ne zemren tende vetem une thesar,
Nga dashuria dhe gabojme,
Nga dashuria themi dhe me fal,me fal!

Ti me ke mua, ti me ke mua,
Sa here te qash do jem aty,
E te puth duart, ooo muaa,
Ti me ke muaa!

Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,se ty te dua,
Oooo, Sa here te qash do jem aty,
Ti me ke muaa!

Oooo, Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,Se ty te dua,
Ti me ke mua,
Ti me ke mua,
Ti me ke mua!!!


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimOlta Boka
Featuring: Erik Lloshi
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/05/2014
Festivali: Top Fest 11
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Rozana Radi
Orkestrimi: Adrian Hila


Olta Boka - Ti Me Ke Mua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Me Ke Mua".
3. Video është e këngës "Ti Me Ke Mua", por nuk këndohet nga Olta Boka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta Boka:


Komente 1