Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - 3 Shoket Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  53

Uh ca koh e bukur.ha-ha
eu vap e madhe
gjithanej zogj-hajde zocka zockat
ciu-ciu-ciu-ciu
un propozoj te nisemi cuna
po ku do shkojm mo burr, ku do shkojm?
po hajt mo taftibafti t'vej ku t vej ky muhabet

Rap 1:Si 3 shoke te mire
U nisem nje dite.
Vapa ikte,vapa vinte
As ne hije nuk u rrinte.
Prisnim kot,kembe njeriu
Nuk na gjente as ariu
Shkretetires verdalle,
Cunat ishin ne hall.
Uje a ka?”Jo nuk ka!”
Goca a ka?”Aha…”
Prap me duar ne xhepa
Ngelen cunat ne hava.
Na zhuriti vapa.Po flisnim percart
Dhe nje cike u shtrime pertoke
Se dielli na ra ne koke.
(Boom)
U zgjuam ne Havana
Ne sfond Carlos Santana
(Ej,Po e the nje here tek kati!)
Po jam Turi Montana!
Ne ndryshim nga djali
Une kam tjeter problem.
Gocen e Fidel Castros
10.000€ kush ma gjen.
kam qellime serioze
(O trim!)
Po I thua burgut hapu!
Degjome mua,nuk ja vlen!
Ndersa une dua Pupiten
Shkurt Mamasiten
Mbushja mendjen Fabi
Ta heq per mua kemishen!

2x
Ref:Sot eshte nxehte,vishu lehte
Lere trupin te flase vete.
Jeto me naten
Qe e dehur fund nuk ka
Jo nuk ka!

Rap 2:Makina ime
Eshte nje enderr e bukur!
Makina jote:
Jo nuk ka me benzine.
Jemi ketu ne mes te rruges
Mbetem vetem si qyqar
Se per 10000 Leke benzine
Grupi rruget do ti marr
Fajin e ke ti!
Po ti e ke fajin!
Fajin e ke ti!
Po s’e kam une fajin pra!
Fajin e ke ti!
Po e ka Fabi po t’them!
Ky e ka!
Po nuk ka me benzine!
Prap si pema do rrime?
Me mire rrime nen peme!
Ah sikur te ishim.
Ah sikur te ishim.
Te ishim ne Ibiza
Plot me ica,ica
Oh sa ica,ica
(La volete na Pizza?)
Me mire ne Napoli
Do hame pasta e macaroni
Do na sherbeje Maria.
(Cosa Nostra andate via)
Imagjino,Hollande,Amsterdam.
Ajo kafshon buzen
Dhe ti ia ben hamm.
E kupton pse te sheh
Gjersa kthen koken pas.
2 metra ish zezaku
qe me rrinte mbas.

ref(2x)

Rap 3:Filloi te zbrese nata
U zgjuan edhe cunat
Edhe kur u qetesuan
Ne Sarande perfunduan.
Moren veten nga cudirat
Me me shume energji
Nje tabele e drejte I thote
Mireseerdhet ne Shqiperi.
U ulen ne lokal mu aty tek plazhi.
O vllai buke a ka?
“Se parakalo ere kala”
O qirio qpo me thua
Na e le barkun bosh.
S’ma lejon edukata
Prandajrreshtin e lash...
Diku kishte muzike
Hena bente D.J
U nisen cunat qete
Dhe vazhduan me tej.
Pse me duket sikur pashe
Pamela Anderson-in?
Hajt se do sherohesh
Se ke vella Doktorin.
Hajde ketej.Ik andej.
Qenka mbushur me sirena.
I dua qe te gjitha
Betohem do bi mrena.
Oh I dua edhe une
Ti shpetoj si Marinsat.
Do t’u ngjitem tatuazh.
Eh si jeni ju artistet!

Strofa:
Me nje cocktail neper duar
Edhe lodhja kalon
Nje kitare e vjeter
Shpirtin ta zgjon
Pak muzike e bukur
Afer kumbon
Si vale,si vale afron!

Me nje gote neper duar
Fillon Reggae kendon
Nje Bob Marley Brenda vetes
E zgjon,e zgjon,e zgjon
Harron.Diku nata do te te coie!

I ngrini duart!
Erdhi ora tani.
Te ngrini duart.
Cuna vajzat fort I mbani
Ulni duart,se ju ikin
Ndaj sot mos prisni!
Festen nisni!


Ky tekst u dërgua nga ArtoriProdukt 28
Publikimi: 11/08/2012
Muzika: Dr. Flori
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - 3 Shoket
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "3 Shoket".
3. Video është e këngës "3 Shoket", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0