Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Gjysma Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Sytë e veshur...
Por të betohem nuk po qaj
Dhimbje e heshtur
Në çdo buzqeshje zemra ndal
Pa ty (pa ty)
Pa ty dhe veten time nuk e njoh
Më beso, s'e di sa gjatë do vazhdoj

Me kokën lart shkoj në rrugën time
Por më mungon ti gjysma ime

REF.:
Dhomën n'errësirë e mbaj
Të mos e shoh vetminë e saj
Mungesa jote peng më mban çdo natë
Në shtratin që ne ndanim bashkë
Dhe vjen një tjetër ditë që pres
Një tjetër copëz shpirti vdes
Shpresoj kur në mëngjes unë sytë ti hap
Ti të ndodhesh pranë

Frymë e tretur...
Por mund të thotë vetëm dy fjalë
Zemër kthehu!
Edhe një herë në krahë më mbaj.
E ftohtë, e akullt bëhet zemra në vetmi
Ti e di
Je ti, je ti dielli im

Me kokën lart shkoj në rrugën time
Por më mungon ti gjysma ime

REF. x2:
Dhomën n'errësirë e mbaj
Të mos e shoh vetminë e saj
Mungesa jote peng më mban çdo natë
Në shtratin që ne ndanim bashkë
Dhe vjen një tjetër ditë që pres
Një tjetër copëz shpirti vdes
Shpresoj kur në mëngjes unë sytë ti hap
Ti të ndodhesh pranë


Ky tekst u dërgua nga LenaRezarta Shkurta
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/12/2016
Muzika: Elgit Doda
Teksti: Alex Seitaj
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: MAX Production


Rezarta Shkurta - Gjysma Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjysma Ime".
3. Video është e këngës "Gjysma Ime", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 0