A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Rosela Gjylbegu - Po Lind Nje Yll (Botë Memece)


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/12/2007

2007-12-14T00:00:00

Participating in

Festivali i 46-të në RTSH


1.
Erdhem ne jete
mbi djepin e vjeter
nje fryme perendie
na ngrohen te dy

Ne endrren tone
nuk kishim gje tjeter
vec qiellin ne zemren
e diellin ne sy

Mos harro
ti djepin e lashte mos harro
un jam perseri po ajo
e sot po me thua s'te njoh

Ref.
Dua te zgjohem perjete nga kjo enderr
te me mbash si nje foshnje ne zemer
jam e jotja kam deshire te te shoh

Dua cdo trokitje ne rrahje e zemres
te te flasi me gjuhen e nenes
hapma zemren jo ti kurrre mos ma mbyll

Si nenen time te njoh
Si bijen tende perse nuk me njeh
ne qiellin tend me prano
dhe si gjithe yjet te ndizem atje

2.
Krahet i kam per te fluturuar
se zogu i lire jo kurre s'mund te rri ne kafaz

Mos harro
ti djepin e lashte mos harro
un jam perseri po ajo


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019