Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Rovena Dilo - Kam Një Brengë Në Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Një Brengë Në Zemër".
3. Video është e këngës "Kam Një Brengë Në Zemër", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Rovena Dilo - Kam Një Brengë Në Zemër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Dritero Agolli

Orkestrimi:

Edison Miso

Këngë e albumit:

"Ante"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00Erdha dhe të pashë, errësirë ishte jashtë
Gjumi ty akoma nuk të paska zënë
Në dritare rrije, si një yll atje më ndrije
Zemra ime sa su çmend nga dashuria

Të binin gërshetat mbi parvazin tënd të vjetër
Kë më pret ashtu menduar nuk e di
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen

Doja të të thërrisja, të të merrja, të të shpija
Në ca vënde lart, ku s'ka tjetër njeri
Çupkë vetull ngjalë, për ty do të sjell një kalë
Të kërcej mbi shalë të tij dhe të bëhem hi

Por ti s'më dëgjon, në dritare rri mendon
Çfarë mendon thuamë mua që ta di
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen

Doja të të thërrisja, të të merrja, të të shpija
Në ca vënde lart, ku s'ka tjetër njeri
Çupkë vetull ngjalë, për ty do të sjell një kalë
Të kërcej mbi shalë të tij dhe të bëhem hi

Por ti s'më dëgjon, në dritare rri mendon
Çfarë mendon thuamë mua që ta di
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen
Kam një brengë në zemër s'di kujt ti ankohem
Edhe malet më largohen

Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Dritero Agolli
Orkestrimi: Edison Miso

Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë