Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli - Dita E Betimit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  13

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Valton Beqiri

Këngë e albumit:

"Këngë E Lot"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

01/12/1996

1996-11-30T23:00:00+00:00Ia lëshoj dielli rreze bores
lulzojn fushat e Kosoves
Dojn me kja trojet e gurrat
ku i kan met kosovës burrat

Qysh po e derdhin këtë ujë kot
tash sa stin e tash sa mot
A e ndalim sot këtë ujë
mos ja shuaj o etjen gjithëkujt

N'derë të shpisë ndihet nji za
po shkoj nanë se s'duroj ma
Se kështu nana nuk qahet hallli
Smuj me nejt ma ne vorr për s’gjalli

Veç ma jep pak bukë e kryp
nanë e djalë po merren n'gryk
Me ma ba hallall moj nan
se veq vetë unë po duhet me t’lanë

Rrugët e malit e pritën trimin
per me shku me dhanë betimin
shkoj atje e shokt e gjeti
kur nji za e pershëndeti

Tungjatjeta ushtar i ri
Sikur akull n’vend është ngri
Përpak fjala i mbeti n'fyt
A je ti o vëlla a po m’bajnë sytë

Hije t’paska pushka n’dorë
kur je kthy o vëlla n'kosovë
Sa me ka marrë malli me t’pa
qe sa ditë je ardhë o vëlla

Vëllau-vëllaun e perqafoi
zemra lotët s’i ndaloi
I kish nda shumë vjet mërgimi
I bashkoj o n’ushtri betimi

Hije te paska pushka ne dor kur je kthy o vlla n'kosove sa me ka marr malli me te pa qe sa dit je ardh o vlla
vllau vllaun e perqafon zemra lokes i ndaloj i kish nda shum vjet mergimi i bashkoj oooo ne ushtri betimi


Ky tekst u dërgua nga Genta Dhe Bona
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet