Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Shtepi E Vjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtepi E Vjeter".
3. Video është e këngës "Shtepi E Vjeter", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli - Shtepi E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  145

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

Video Art

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Shtëpi E Vjetër"

Komente

2 🔥

09/05/2014

2014-05-08T23:48:02+00:00

me te bukura kujtime
qe i kam ne zemren time
je vendlindja ime
ato rruge,shtepi me gur
me lulekuqe per mbi mur
nuk i harroj kurr

nje cop buke me pak sheqer
vrapoja me femijet tjere
e lire si flutur
me priste nana te dera
buke e pjekur m'vinte era
aaa isha e lumtur

REF
aa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha

II
te kujtoj ty moj nane
sofren sa her e shtroj
me behreqetin plot
po shijen e bukes tane
as nje her nuk e kerkoj
buka e nanes ma e mira ne bote

REF
aaa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha


Ky tekst u dërgua nga  Beni   Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet