TEKSTESHQIP

Shyhrete Behluli
Shtepi E Vjetër
Lyrics

me te bukura kujtime
qe i kam ne zemren time
je vendlindja ime
ato rruge,shtepi me gur
me lulekuqe per mbi mur
nuk i harroj kurr

nje cop buke me pak sheqer
vrapoja me femijet tjere
e lire si flutur
me priste nana te dera
buke e pjekur m'vinte era
aaa isha e lumtur

REF
aa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha

II
te kujtoj ty moj nane
sofren sa her e shtroj
me behreqetin plot
po shijen e bukes tane
as nje her nuk e kerkoj
buka e nanes ma e mira ne bote

REF
aaa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha

DËRGOI: