Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Xhamadani Vija Vija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Kam nji lot m’pikon si ar’
Se në shekuj jam shqiptar
E kur malet m’i mb’loj bora
Për Atdhe kangës ja mora

N’xhamadanin vija vija
Asht Kosova o asht Shqipnija
Rreh si zemer çiftelija
O sa e madhe o asht Shqipnija

Asht nji qiell që na bashkon
E nji djep që na burrnon
Asht nji gjuhë që e flasim tan-e
E nji tokë që e thrrasim nan-e


Ky tekst u dërgua nga  ShendEVereSidrit Bejleri
Publikimi: 08/07/2011
Muzika: Zef Çoba
Teksti: Alfred Capaliku
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Sidrit Bejleri - Xhamadani Vija Vija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani Vija Vija".
3. Video është e këngës "Xhamadani Vija Vija", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0