Soni Malaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  346
  • Emri i Vërtetë:
  • Sonja Malaj
  • Vendlindja:
  • Tropoje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Soni Malaj është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vegjëlinë, deri në moshën 9 vjeçare, Sonja Malaj e kaloi në Tropojë. Me ndryshimin e sistemit në Shqiperi, nga komunist në demokratik, familja e saj u zhvendos në kryeqytetin e Shqipërisë, Tirana. Aty Soni mbaroi 8-vjeçaren, të mesmen e gjuhëve të huaja për frengjisht, dhe u diplomua për frengjisht, dega përkthim në universitetin e Gjuhëve të Huaja. Soni zbuloi pasionin e saj për muzikën që në vogëli, duke u berë kështu pjesë e festivaleve për fë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtare e grupit

Spirit Voice

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Rozana Radi

Anjeza Branka

Miriam Cani

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Bleona Qereti

Adelina Emini

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Genta Ismajli


Tags: Soni Malaj, Soni

Soni Malaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë