Më mbaj mend (për 1 muaj)


Venera Lumani & Lind Islami - Larg

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg".
3. Video është e këngës "Larg", por nuk këndohet nga Venera Lumani & Lind Islami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Venera Lumani & Lind Islami - Larg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  25

Muzika:

Lind Islami

Teksti:

Venera Lumani

Muzika & Orkestrimi:

Elgit Doda

Video Produksioni:

Pro Video

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Lind Islami

29/03/2020

2020-03-29T15:00:11+00:00REF.:
Kaq larg se kam menu,
S'e kam menu, s'e kam menu.
Pa prit e pa kujtu,
pa kujtu, pa kujtu.
Më ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

Më thonë largësia
E zbeh dashnin
Të vret në shpirt
Ama ndjenjat e mia
Nuk u lodhen kurrë
T'u prit.

Përherë t'a kam thon'
Je parajsa e kësaj bote
Kurrë mos e harro
Shpia jeme, asht' zemra jote.

REF.:
Kaq larg se kam menu,
S'e kam menu, s'e kam menu.
Pa prit e pa kujtu,
pa kujtu, pa kujtu.
Më ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

S'është fer aspak
Po i xhelozoj ata
Qe cdo dit' munden me t'pa
E unë afer s'te kam.

REF.:
Kaq larg se kam menu,
S'e kam menu, s'e kam menu.
Pa prit e pa kujtu,
pa kujtu, pa kujtu.
Më ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë
Ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

Ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

Akordet:

REF.:
Kaq larg se (C)kam menu,(D)
S'e kam menu, (Em)s'e kam menu.
Pa prit e (C)pa kujtu,(D)
pa kujtu, (Em)pa kujtu.
Më ike (Am)larg(D), (Bm)larg(Em)
(C)Më mungon si (D)shiu (Em)Saharasë

C-D-Em (2x)
Am-D-G-Em-C-D-Em

Më thonë (Em)largësia
E zbeh (Am)dashnin(Bm)
Të vret në (Em)shpirt
Ama ndjenjat (Em) e mia
Nuk u lodhen (Am)kurrë(Bm)
T'u prit.

Përherë t'a (Em) kam thon'(G)
(Am)Je parajsa e kësaj (Bm)bote
Kurrë mos e (Em) harro
Shpia (Am) jeme, asht' zemra (Bm)jote.

REF.:(Perseri si lart)
Kaq larg se kam menu,
S'e kam menu, s'e kam menu.
Pa prit e pa kujtu,
pa kujtu, pa kujtu.
Më ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

C-D-Em (2x)
Am-D-G-Em-C-D-Em

S'është (C)fer aspak (D)
Po i (Em) xhelozoj ata(G)
Qe cdo dit'(C) munden me t'pa
E (D) unë afer s'te (Em) kam. (2x)

REF.: (Perseritet)
Kaq larg se kam menu,
S'e kam menu, s'e kam menu.
Pa prit e pa kujtu,
pa kujtu, pa kujtu.
Më ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë
Ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

Ike larg, larg
Më mungon si shiu Saharasë

Kartolina (4)

22
16
21
23

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Venera Lumani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet