Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Mirmengjes Nena Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18Mirmengjes moj nëna ime
Si je sot, si u gedhive
Thuam cte ka munduar
Që gjith naten ke qene zgjuar
x2

Ah mor bir të keqen nena
Natë e dite të shoh në ëndrra
Ngrihem e dëgjoj e mjera
Mos troket njeri tek dera
x2

Që nga mbrëmja në mengjes
Pres të vish e të me gjesh
Me një nip e me një mbes
Edhe buza të me qesh
x2

Ah mor bir të keqen nena
Natë e dite të shoh në ëndrra
Ngrihem e dëgjoj e mjera
Mos troket njeri tek dera
x2

E lus zotin atje lart
Së për juve kam merak
Që tju shoh të gjithve bashkë
Dhe ta bëj gjumin rehat


Ky tekst u dërgua nga Tea HoxhaYlli Baka
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/11/2019
Muzika: Mario Bregu & Mandi Xhambazi
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Mario Bregu
Mix Master: Alsked Rrenja


Ylli Baka - Mirmengjes Nena Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirmengjes Nena Ime".
3. Video është e këngës "Mirmengjes Nena Ime", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0