Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka & Resmije Krasniqi - E Lus Zotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Heeeu kam shume malle per vendin tim
Ktu ku jam shoke ne mergim
T’isha zog me fluturu
N’token time njehere me shku
Me pushu tek pragu i deres
Me ja pa lulet pranveres
Me i mbylle syte ne drite te hanes
Heeej me ja ni aromen Nanes

Heeeu tana t’mirat ktu i kam
Ktu n’gurbet shoke un ku jam
Asnje gje s’po me mungon
Vetem malli po m’shkaterron
Para syve po m’del nje kullë
Ku per dite po i bjen ngaj gurë
Nane e Babe po mi djegë malli
Heeej se pa fëmi i randë eshte halli

Heeeu sot po m’djegë malli o shokë
Per atdhe e per at tokë
O i kam mallë dit e feminisë
E per tel te qiftelisë
Ku e kam rrite une ket shtat
Ku m’qojne andrrat nat per nat
Ma ndriqoni amanetin
Heeej mos lakmoni kurrë gurbetin

Heeeu zemra ime mal me plagë
Se n’dhe t’huaj jam tu u plakë
N’vende t’mia kur te shkoni
Ndalnu pini uj te kroni
Derdhni lot me permallim
Fal me shnetë at’dheut tim
E lus Zotin per gjithmonë
Heeej per me vdekë ne vendin tonë
E lus Zotin per gjithmonë
Heeeej per me vdeke ne token tonë.


Ky tekst u dërgua nga Afrim Ferataj TORONTOZef Beka & Resmije Krasniqi
Publikimi: 09/04/2021
Teksti: Vida Kunora
Orkestrimi: Xhavit Hajdari
Video Produksioni: Fenix Studio
Qifteli: Gent Hoxha
Organizator: Rrustem Xhekaj​​
Edition General: P.M. Fenix TiraneZef Beka & Resmije Krasniqi - E Lus Zotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Lus Zotin".
3. Video është e këngës "E Lus Zotin", por nuk këndohet nga Zef Beka & Resmije Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0