A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Armend Ademi - Aventura  (Feat. Çiljeta)


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  33

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/04/2016

2016-04-15T16:59:04

Featuring

Çiljeta

Lyrics:

Rozana Radi

Music & Arrangement:

Elgit Doda

Video Production:

Imagine Films

Participating in

Zhurma Show 2016

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 15


REF:
A po t’kujtohen aventurat?
E tash shumë je ti ka m’mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

A po t’kujtohen aventurat?
N’trupin tem kur flejshe Mi Vida
E tash shumë je ti ka m’mungon
E sot krejt bosh pom duket dita që linda

Ti kisha kthy unë aventurat
Ti thoje botës kjo është e imja
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

S’kisha mujt me t’pa me tjetër
Kjo po m’munon
T’kisha mujt me ta jep jetën
A po t’mjafton?

Kom gabu t’a kom thy zemrën
Se meriton
S’po du mo me t’pas larg vetit
A po m’kupton?

Po du shumë me ty
S’po di qa ke n’kry
Veç po du ti me mu kthy
Të jem prapë me ty
Të zgjohem me ty
Dhe një herë të jemi të dy [x2]

REF:
A po t’kujtohen aventurat?
E tash shumë je ti ka m’mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda
Www.Artshefi.com

Ti kisha kthy unë aventurat
Ti thoje botës kjo është e imja
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

S’kisha mujt me t’pa me tjetër
Kjo po m’munon
T’kisha mujt me ta jep jetën
A po t’mjafton?

Kom gabu t’a kom thy zemrën
Se meriton
S’po du mo me t’pas larg vetit
A po m’kupton?

Po du shumë me ty
S’po di qa ke n’kry
Veç po du ti me mu kthy
Të jem prapë me ty
Të zgjohem me ty
Dhe një herë të jemi të dy [x2]

REF:
A po t’kujtohen Adventurat?
N’trupin tem kur flejshe Mi Vida
E tash shumë je ti ka m`mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda
Ti kisha kthy une aventurat
Ti thoje botes kjo eshte e imja
E nese ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda


Lyrics submited by ArtiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019