Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Besa - Mos M'le Me Ra  (Feat. Elinel)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  31

Komente

Asnjë Koment

20/05/2017

2017-05-20T19:14:46+00:00

Featuring

Elinel

Muzika & Orkestrimi:

Kledi Bahiti

Teksti:

Alex Seitaj

Teksti:

Besa Kokëdhima

Teksti:

Elinel

Teksti:

Timo Flloko

Video Produksioni:

Pro Video
[Besa:]
Ti kurre s'me the,
fjalet por shenja ne trup i kam
Do ti mbaj,
se fundi ne po na ndan

Forca me la
Gjithcka une dhashe, por nuk mjaftonte
Kur dashuron, vdes nga pak cdo dite...

REF.:
Shpirtin ta dhuroj
Veten ta besoj
Se ti je mekati im
E fatin dot s'e ndryshoj
Ne nje tjeter kohe
Ne nje tjeter bote
Une do te mbaj, une do te mbaj
S'te leshoj...

[Elinel:]
A po mkallzon qa jon fjalt para veprav'
Un shprehna ndryshe se fjalt din' me tqu drejt genjeshtrav'
1 thanie thot mso me lexu mes rreshtav
Edhe zemren ma ki rob me veshtersi po rreh mas hekrav
A s'pe Nin
A nuk pe sheh
Sa kohe ki me mu hala spo mnjeh
A duhna me ta kujtu qe qysh nfillim faji ske jetim
Boll e kom majt, maje kujdestarin
Thuj qe sjom kon aty per ty kur ti sje kon per mu
Kush osht fajtor prej neve ka pak rendsi per mu
Se jom tu ra, mos m'le me ra
S'ekziston person tjeter qe me to jeten un du me nda
Du me tpa edhe ti kur sdon
Ti e din qe jom Rob i shpirtit ton
S'po muj ma
Jom tu ra
Mos m'le me ra
S'ekziston person tjeter qe me to jeten un du me nda

[Besa:]
REF.:
Shpirtin ta dhuroj
Veten ta besoj
Se ti je mekati im
E fatin dot s'e ndryshoj
Ne nje tjeter kohe
Ne nje tjeter bote
Une do te mbaj, une do te mbaj
S'te leshoj...


Më Shumë Këngë Nga Besa Kokëdhima:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet