TEKSTESHQIP

David Dreshaj
Ta Dija
Lyrics
(Feat. Blero)

Pom thojn e kalume
Ama mu pom rrin n'men
A thu u kon e shkrume
A e shkrum na dy vet
Me fjal u betum na, (betume), (betune)
Pergjithmone bashk me nejt
Vec kohen ma hupe

Ah sikur ta dija, dija,
Ta dija dija,
Ah sikur ta dija
Zdo, (Sdo) flisja me ty

Ah sikur ta dija, dija,
Ah sikur ta dijq, dija,
Ah sikur ta dija, sdo, - (zdo) flisja me ty,

Njejt edhe sod, - (sot),
Spo bahem dot,
Sa her permenet, - (permendet) emri jot,
Koha e ftoft, kujtime m'con te te ti m'con,
Nuk kryn pune lot, e as kjo gote, se kjo zemer nuk t'harron,
E pishom, sot jom pishmon, sa shume pishmon,
I kom gjujt kejt teshat, fotot e vjetra, jom dal me tjera mos met pas n'men,
Nuk kaloj n'rruge t'njejta, se te ti kthehna, e spo du ndjenjat mem myt apet,
I kom gjujt kejt teshat, fotot e vjetra, jom dal me tjera mos met pas n'men,
Amo prap ndjenja, a kjo ndjenja, mu largu prej teje spom len,

Ah sikur ta dija dija, ta dija dija,
Ah sikur ta dija dija, ta dija dija,
Ah sikur ta dija, sdo, - (zdo) flisja me ty,
Ah sikur ta dija dija, ah sikur ta dija dija,
Ah sikur ta dija, sdo, - (zdo) flisja me ty.
INFO
Një klip ndikon tek suksesi, ndaj produkti muzikor bëhet i disponueshëm tek publiku i plotësuar me shije me klip muzikor, produksioni i të cilit është punuar nga Smartmotion Films. Videoklipi u publikua më 25 Shkurt 2024. Këngën e kompozuan bashkarisht J Gashi, EngliVersal & David Dreshaj, teksti u përgatit nga Gesko, J Gashi, David Dreshaj & EngliVersal, ndërsa okestracionin dhe produksionin audio e krijoi EngliVersal.