Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pirro Çako, Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu - Nje Tjeter Jete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Tjeter Jete".
3. Video është e këngës "Nje Tjeter Jete", por nuk këndohet nga Pirro Çako, Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Pirro Çako, Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu - Nje Tjeter Jete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  70

Muzika:

Ardit Gjebrea

Muzika:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Ashensor"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

24/12/2009

2009-12-23T23:00:00+01:00Ne syte pasqyre
une veten pashe diku
si nje balone e dehur qe nuk njeh kufi
por fija jote u keput
dhe ti cope e cike
tani.
ref.

nje tjeter, nje tjeter, nje tjeter jete un dua,
nje tjeter, nje tjeter jete,nje tjeter ta jetoj
me vete, me vete, te marr me vete s'dua
dy here te lindesh s'meriton.

Ne cilin shtrat
me ty po fle tani
i thua te dua dhe vete ti shkon atje
te lashe ne shenje, te hijes time
dhe sot vij te dal
nga ti.

ref(2x).
nje tjeter, nje tjeter, nje tjeter jete un dua,
nje tjeter, nje tjeter jete,nje tjeter ta jetoj
me vete, me vete, te marr me vete s'dua
dy here te lindesh s'meriton.

nese fikem mbetem shpirt
nga erresira do te vij
do te vij dhe prape une do te vij,
prape!

ref (3x).

Muzika: Ardit Gjebrea & Pirro Çako
Orkestrimi: Adrian Hila

Ky tekst u dërgua nga Olta10   egzona
Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë