Më mbaj mend (për 1 muaj)

Robert Aliaj, Francesk Radi & Gramoz Burba - Tre Vëllezërit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18

Sa do desha une nje vajze,
Shpesh na thua nena jone.
Dhe kur ne gabime bejme
Kjo brenge te mundon.

Ndoshta jemi djem capkene
Sjellim dhe shqetesime,
Por kujtdo zemra i rreh
Nene e shtrenjta ime.

Kush thote, se vajze nuk ke?
Le ta dije se na ke ne.
Per ty ne vajza jemi
Dhe jo nje, por tre.

Kush thote se moter s'kemi,
Le ta dije pa moter s'jemi.
Nene gjithmone e re
Moter je per ne.

Mos ki brenge nena jone,
Se ti vajze sot nuk ke.
Neser nuset do te thone
Ti nene, je per ne.

Niper e mbesa do t'rrethojne
Plot me dashuri.
Dhe ata do t'cicerojne
Nena jone je ti.

Kush thote se moter.....


Robert Aliaj, Francesk Radi & Gramoz Burba - Tre Vëllezërit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tre Vëllezërit".
3. Video është e këngës "Tre Vëllezërit", por nuk këndohet nga Robert Aliaj, Francesk Radi & Gramoz Burba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Robert Aliaj:


Komente 0