TEKSTESHQIP

Gold AG
Bojna Qef
Lyrics
(Feat. Bes Kallaku & Orgito)

ORGITO
Se bojna qef na na na
Se jo ma tmir se na nuk ka
Se bojna qef na na
E me qef e bojna na,na,na,na...

BESI
Mire se na erdhe
O vllau kosoves
Rrofsh per dhuraten
Suxhukun e Gjakoves
Sa kalon kufinin
Tashi fillon lluksi
Jam tu tprit o vlla
Me patate kuksi

GOLD AG
O mir se te gjeta
O Loku nga shqipnia
U nala n Prizren
T mora flia e mantia
Hajde ka po shkojna
kallxom qysh i ki punt
Com nai ven tmir vlla
Se goxha kokash unt

BESI
Pa merak o vlla
Tash po ikim me vrap
Ikim n Velipoj
Apo m Shkoder do krap

GOLD AG
O com t nina mir
Se per mu krejt o njejt
A me qef e kisha honger
Nai pite te kallamojt

ORGITO
Se bojna qef na na na
Se jo ma tmir se na nuk ka
Se bojna qef na na
E me qef e bojna na,na,na,na...(2X)

BESI
Paidhaqe sa dush
Ne po nalojm ne lac
A nalojm ne Bubq
I fusim pule me pilaf
Kot me nal n Fush Kruje
Se nuk o mire me fol
Mos kerko me honger
Ktu ka vec tritol

GOLD AG
O vec buk po du
Me domate e me speca
Se nuk mahet o vlla shpirti
Me midhje e karkaleca
Ose hajde shkojna n durrs
Atje rrina ma shlir
Se kan thon qe peshqit
Atje pi bojshin mire

BESI
Ku ka peshk n Durres me
Ktu nuk t ze veni
Qofte gostivari
E pljeskavica Prizreni

GOLD AG
A shkojm e hajm ka jugu
Pash zotin vllau

BESI
Ca do hash n jug me
N jug e ha sa krahu

ORGITO
Se bojna qef na na na
Se jo ma tmir se na nuk ka
Se bojna qef na na
E me qef e bojna na,na,na,na...(2X)

Se bojna qef na na na
Se jo ma tmir se na nuk ka
Se bojna qef na na
E me qef e bojna na,na,na,na...(2X)

DËRGOI:
INFO
Më datë 1 Gusht 2023, Gold AG publikon videoklipin "Bojna Qef", në bashkëpunim me Bes Kallaku & Orgiton. Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Gramoz Kozeli, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Gold AG & Bes Kallaku, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Klajv Kajno & Gramoz Kozeli.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200