Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati & Vjollca Selimi - Potpuri (Gezuar 2020)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2020)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2020)", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati & Vjollca Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mahmut Ferati & Vjollca Selimi - Potpuri (Gezuar 2020) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Muzika:

Mahmut Ferati

Muzika:

Emin Aliu

Muzika:

Perparim Qaili

Teksti:

Vigan Sulejmani

Teksti:

Sami Aliu

Komente

Asnjë Koment

11/12/2019

2019-12-11T17:12:47+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri (Gezuar 2020)" kënduar nga Mahmut Ferati & Vjollca Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Salije Bajrami - Potpuri (Gezuar 2020)

Tracklist:
01. 00:28 Ku po shkon moj rrushja e lales
02. 03:44 O mor djal, djali ri
03. 05:15 Moj shami e kuqe, moj shami e verdh
04. 07:14 Kalle kalle malin, nena marton djalin
05. 08:50 Bejna dasem, lunjna knojna
06. 11:00 O moj dukane

Andi Mezini - Potpuri (Gezuar 2020)

Sonte bojna dasem
na po festojna
na po vallzojna
shyhret e bojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Na adet e kena
qdo gzim qe e bojna
miq e shok ftojna
edhe urojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Po bojm lum e mashalla
gjith ne valle tuj vallzu
lumja nana qe e rriti
djalin sot me martu (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Po lujn motrat me shyhret
lum ban nana per djal tvet
luni daj axhallar
nuse tbukur kemi marr (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Nisja tash me def (4x)
ishalla perhajr e me muhabet (2x)

Argjenda Selimi & Xhela - Potpuri (Gezuar 2020)

ARGJENDA:
hajde do ta kallim
do ta kallim o
ani qfar do nuse na nuk marrim o
ani qfar do nuse na nuk marrim o

na i marrim oj nuset e mira o
na i marrim qfar na i dojn vllaznia o
na i marrim qfar na i dojn vllaznia o

XHELA:
Hajde na ta kallim
Na ta kallim o
Ani qfar do nuse na nuk marrim o
Ani qfar do nuse na nuk marrim o

Na se kallim me tym e me flake o
Po e kallim medet me shuplake o
Po e kallim medet me shuplake o

Oj lulie moj pllumbi bardhe
Oj lulie moj pllumbi bardhe
Boll shetite moj dardh em dardhe
Boll shetite moj dardh em dardhe

ARGJENDA:
Dardh em dardhe moj pem en peme
Dardh em dardhe moj pem en peme
Erdhe more moj vllaun teme
Erdhe more moj vllaun teme

XHELA:
Dit e dasmes ka qellue
Jan m'bledh bijat me ni ven
Qifti ri tuj festue
Mat bukrin gazmend
2x

Hajde knojna me daire
Na ka dal nusja e mire
hajde gjith knojna me za
Nafak t'madhe kena na
2x

ARGJENDA:
Hajde knojna me daire
Na ka ardh nusja e mire
hajde gjith knojna me za
Nafak t'madhe kena na
2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë