Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Mos Qaj Për Ne Kosovë (Feat. Sabri Fejzullahu, Adelina Ismaili, Sinan Vllasaliu, Poqi, Ganja & Shkumbin Kryeziu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nga tokë e djegur nisen përsëri
të ndjekur gra e fëmijë
shtëpinë në flak, poemë e shkruar gjak
mos qaj për ne Kosovë
në sy trishtimi nuk e di ku shkoi
jap premtimin që do të kthehem
ta lulëzoj fushën, shtëpinë ta ndërtoj
mos qaj për ne Kosovë

Ref:
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
do ta përballojmë acarin
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
ruaj lotë e shuaj zjarrin
Nga tokë e djegur, nën hije pluhur
rriten fëmijët aq të bukur
do të jetojnë, ardhmëria jonë
mos qaj për ne Kosovë
I ftohtë shiu, fryen acari
le të ngrijë, le të shuhet zjarri
dhe nga qielli mos të shuhet dielli
mos qaj për ne Kosovë


Ky tekst u dërgua nga  Takatlushja

Gili - Mos Qaj Për Ne Kosovë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Qaj Për Ne Kosovë".
3. Video është e këngës "Mos Qaj Për Ne Kosovë", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0