A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Suljoti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Korçë 
  • Age:
  • 68
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Gjergj Suljoti is a popular singer of Easy Listening, Korça's Traditional & Classical music. Gjergj Sulioti u lind në një familje me tradita në kulturën muzikore. Babai i tij, Piro Sulioti ishte këngëtar lirik dhe solist në operetën “Agimi” të Kristo Konos, e cila është opereta e parë shqiptare dhe u vendos në skenë në 1954. Nëna e tij ishte aktore amatore pranë teatrit “A. Z. Çajupi”, ndërsa motra ishte këngëtare dhe profesore muzike. Mbasi mbaron shkollën e mesme të përgjithshme “Raqi Qirinxhi” në Korçë, meqë zotëronte të dhëna dhe ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ferdinant Bjanku

Gledi

Albboy

Evans Rama

Alfred Meço

Lirio Nushi

Bledi Polena

Sherif Merdani

Kelly

Rameka


Tags: Gjergj Suljoti, Gjergj Sulioti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019