Më mbaj mend (për 1 muaj)


Artistet E Shkodres - Atdheut

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atdheut".
3. Video është e këngës "Atdheut", por nuk këndohet nga Artistet E Shkodres.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Artistet E Shkodres - Atdheut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Muzika:

Zef Coba

Teksti:

Gjergj Fishta

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Myfarete Laze

Featuring

Sidrit Bejleri

Featuring

Bashkim Alibali

Featuring

Sabahete Vishnja

Featuring

Rosela Gjylbegu

Featuring

Ervin Bushati

Featuring

Dorina Garuci

19/02/2009

2009-02-19T02:44:40+00:00[Myfarete Laze]
N'ty men'oj kur agon drita,
kur bylbylat mallshëm knojnë.

[Sidrit Bejleri]:
N'ty menoj kur soset dita,
terri botën kur e mbulon.

[Bashkim Alibali]:
Veçse ty shoh un' në andërr,
dhe se ty quet t'kam n'mendim.

[Sabahet Vishnja]:
Ndër t'vështira ti m'je çandërr,
për ty lehtë m'vjen çdo ndëshkim.

[Refreni]:
Oh dhe hana do ta dijë,
edhe dielli do t'ketë pa,
se përqark k'saj rrokullie,
si Shqipnia ij ven' nuk ka.
Zoti n'qiell e na mbi tokë,
me gjithken' vllazën e shokë.

[Rosela Gjylbegu]:
Pa ty lules s'm'i vjen era,
pa ty pema fryt nuk m'bjen.

[Ervin Bushati]:
Mu' pa ty nuk m'del pranvera,
pa ty dielli nuk m'shkëlqen.

[Dorina Garuci]:
Eh sa t'mundem me ligj'rue,
e sa gjallë me frymë unë jam.

[Të gjithë]:
Kurrë Shqipni s'kam me t'harrue,
dhe në vorr me t'përmen' kam.


Ky tekst u dërgua nga  namik
Më Shumë Këngë Nga Kengetare Te Ndryshem:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet