Voice Kids Albania 3

18/01/2019 - 19/04/2019
Studiot E Top Channel
Prezantuesit: Dojna Mema
TV: Top Channel
Radio: Top Albania Radio

Sezoni i tretë i shfaqjes së talenteve të realitetit shqiptar The Voice Kids Albania filloi transmetimin në 18 janar 2019 dhe përfundoi më 19 prill 2019 në Top Channel, duke u transmetuar në baza javore.

Miriam Cani dhe Aleksandër & Renis Gjoka kthehen për sezonin e tyre të dytë si trajner, me Arilena Ara të zëvendësuar Eneda Tarifa si trajner të ri. Dojna Mema është duke u rikthyer për sezonin e saj të dytë në shfaqje por kësaj radhe si një host kryesor, duke zëvendësuar Ledion Liço. Flori Gjini është V-Reporter dhe ai është nikoqir në emisionet drejtpërdrejtë të Dhomës V në YouTube dhe Facebook, duke zëvendësuar Dojna Mema. Trajnerët e Vokalit janë Kamela Islamaj (Ekipi Miriam), Kejsi Tola (Ekipi Gjoka) dhe Genti Myftaraj (Ekipi Arilena).

Lista e plotë e pjesëmarrësve në këtë talent show është kjo:

Miriam Cani:
Erza Hasolli
Anisa Grenazi
Margen Ivanaj
Rron Jakupi
Noa Hoxha
Blinera
Dominik Spahiu
Rumejsa Kola
Ëmbla Qyra
Neart Myderizi
Enkela Kipti
Maria Nikolli
Majsela Kolonja
Antonella Brandonisio
Orgito Mema
Sildi Hajrullai
Samanta Voci
Gazmenda Dema

Aleksandër & Renis Gjoka:
Altea Ali
Alisja Koloshi
Isea Cili
Lolita Mati
Kejvi Boriçi
Sara Pilkati
Feride Kipti
Olta Selimi
Entela Agaçi
Deona
Enea Hasani
Kristel
Don Duli
Sara Trebicka
Alesja Klosi
Kada Bislimi
Era Okshtuni
Elma Cenga

Arilena Ara:
Anisa Shabani
Uendi Zylaj
Ermal Hoxha
Earta Gjinolli
Denisa Delia
Petro Fejza
Vullnet Haliti
Mishel Bisha
Natalia Alla
Laura Cerekja
Violeta Beshiri
Sofika Mamillo
Markus Mara
Gledis Hajdinaj
Arjola Gropaj
Dea Neli
Iris Sula
Vesa Xharra

Voice Kids Albania 3 The Voice Of Albania

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Pjesëmarrësit


Komente 0